معرفی کتاب

دانلود 20 کتاب آموزش توسعه و طراحی بازی ویدیویی مبتدی تا پیشرفته

دانلود 20 کتاب آموزش توسعه و طراحی بازی ویدیویی مبتدی تا پیشرفته

برای توسعه دهندگان بازی مدرن که به دنبال کسب دانش در مورد هنر توسعه و طراحی بازی هستند، گزینه های زیادی وجود دارد. اما هیچ چیز بهتر از خواندن یک کتاب نیست. لیست زیر شامل ۲۰ کتاب مهم و عالی برای برنامه نویسی و طراحی بازی است. شما با داشتن هر سطحی از طراحی بازی می توانید با کتاب های زیر اطلاعات گسترده ای از دنیای ساخت بازی ها کسب کنید.

کتاب های زیر حاوی اطلاعات دقیق و عمیق زیادی هستند. اطلاعات از منابع قابل اعتماد مانند توسعه دهندگان اصلی که چندین دهه تجربه کار در استودیوهای مختلف را دارند. شما چه در سطح مبتدی باشید یا بیشتر این لیست قطعا شامل گزینه هایی برای تبدیل شدن شما به یک توسعه دهنده قوی است.

1- The Art of Game Design (Jesse Schell)

دانلود کتاب طراحی بازی ویدیویی The Art of Game Design (Jesse Schell) زبان اصلی pdf

Jesse Schell معتقد است که اصول اولیه روانشناسی که در بازی‌های پازل، ورزش، بازی‌های کارتی و غیره به کار می‌رود، در بازی‌های ویدیویی نیز قابل اجرا هستند. طراحی خوب یک بازی همه چیز در مورد مشاهده کار شما از منظرهای مختلف یا همان لنزهایی است که در این کتاب به اصطلاح نامیده می شود.

این کتاب طراحی بازی را به اساسی ترین عناصر آن تقسیم می کند. در ارائه تعاریفی که صرف نظر از ژانر و پلتفرم قابل اجرا هستند موفق می شود. هر مفهومی برای اکثریت قریب به اتفاق خوانندگان در سطوح مختلف مهارت قابل دسترس و آسان است.

برای طراحان تمرین، Jesse Schell چند نکته یا ابزار کاربردی را در قالب 100 لنز گنجانده است. هر لنز سؤالی را ارائه می دهد که شما را تشویق می کند تا با مشاهده طرح فعلی خود از دیدگاه های مختلف، آن را تکرار کنید.

دانلود کتاب The Art of Game Design

 

2 – Game Engine Architecture(Jason Gregory)

 

دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی توسعه و طراحی بازهای ویدیویی Game Engine Architecture(Jason Gregory) زبان اصلی pdf

کتابی می‌خواهید که هم جنبه‌های نظری و هم جنبه‌های عملی توسعه موتور بازی سازی را بررسی کند؟ Jason Gregory نزدیک به دو دهه تجربه کار در استودیوهای بزرگ مانند Naughty Dog، EA و Midway دارد. او از تجربه‌اش استفاده می‌کند تا بینشی در مورد چگونگی ساخت یک موتور بازی سازی تجاری از ابتدا تا انتها به شما ارائه دهد. هر مفهوم یا تکنیکی با مثال های واقعی آموزش داده می شود. و ویرایش سوم این کتاب به طور کامل به روز شده است تا با چشم انداز مدرن توسعه موتور بازی سازی در ارتباط باشد.

دامنه مطالب ارائه شده در این کتاب فراتر از API ها و فناوری های خاص است، و شما شروع به عمیق تر شدن در روند واقعی توسعه بازی می کنید. ایده آل برای علاقمندان، برنامه نویسان خودآموخته، توسعه دهندگان بازی های آماتور، و حتی مهندسان ارشد که ممکن است از مجموعه وسیعی از اطلاعات موجود در این کتاب بهره مند شوند. این کتاب تمام اجزای یک موتور بازی سازی مدرن، معماری آن و زیرسیستم های مختلف مانند رندر، انیمیشن، مدیریت منابع و ورودی و غیره را پوشش می دهد. اگر به دنبال کتابی هستید که به شما یاد می دهد چگونه سریع یک موتور بازی سازی اصلی را برای شروع تا پایان برنامه ریزی کنید، این کتاب را انتخاب کنید.

Jason Gregory روی عناوین معروفی مانند Uncharted و Medal of Honor: Airborne کار کرده است، بنابراین کتاب او معدن طلایی از ایده ها و مفاهیم است. اگر یک توسعه دهنده بازی آماتور هستید این کتاب را به شدت توصیه می کنم.

دانلود کتاب Game Engine Architecture

 

3 – Programming Game AI By Example (Mat Buckland)

 

دانلود کتاب توسعه و برنامه نویسی طراحی بازی ویدیویی Programming Game AI By Example (Mat Buckland) زبان اصلی pdf

یکی از بهترین کتاب ها در مورد پیاده سازی هوش مصنوعی در بازی ها و نحوه طراحی یک عامل هوشمند برای بازی های خود این کتاب است.این کتاب جامع مملو از مثال‌های عملی است و در توضیح مفاهیم کلیدی کامل است. این یک نمای کلی از تکنیک‌های طراحی هوش مصنوعی «نان و کره» را ارائه می‌دهد که در صنعت بازی رایج است و از مقابله با مشکلات دشوار ابایی ندارد.

شما خواهید دید که این کتاب موضوعاتی مانند رفتار مبتنی بر حالت و هدف، ارتباطات بین عاملی، رفتارهای هدایت فردی و گروهی، هوش مصنوعی تیمی، نظریه گراف و غیره را پوشش می‌دهد. Mat همچنین در مورد برنامه‌ریزی مسیر، بهینه‌سازی، محرک‌ها، برنامه‌نویسی، ماشین‌های حالت محدود صحبت می‌کند. ، ارزیابی هدف، منطق فازی و موارد دیگر. هر فصل قبل از بسط راه حل ها و مثال هایی با کد، شما را با یک مفهوم اساسی هوش مصنوعی آشنا می کند.

چه در برنامه نویسی هوش مصنوعی بازی تازه کار باشید و چه یک توسعه دهنده با تجربه هوش مصنوعی، این کتاب حاوی مطالبی برای شماست. حتی به اصول اولیه ریاضی و فیزیک که برای ایجاد هوش مصنوعی خوب ضروری هستند اشاره می کند. اسکریپت Lua و ابزارهای مورد نیاز برای ایجاد برخی رفتارهای واقعاً پیچیده هوش مصنوعی نیز گنجانده شده است.

دانلود کتاب Programming Game AI By Example

 

4 – Foundations of Game Engine Development(Eric Lengyel)

 

دانلود کتاب برنامه نویسی توسعه و طراحی بازی ویدیویی Foundations of Game Engine Development(Eric Lengyel) زبان اصلی pdf

برای طراحی یک موتور بازی سازی باید با برخی از مفاهیم جبر خطی و هندسه آشنا باشید. این کتاب همه اینها و خیلی چیزهای دیگر را پوشش می‌دهد و تمام دانش ریاضی پایه‌ای را که برای ایجاد یک موتور بازی سازی عالی به آن نیاز دارید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

با بردارها و ماتریس ها شروع می شود و به موضوعاتی مانند تبدیل ها و هندسه می رسد. سپس شما را با جبر گراسمن و جبر هندسی آشنا می کند، در حالی که همچنین توضیح می دهد که چگونه برخی از مفاهیم معمولی ریاضی کاملاً درست نیستند. اگر علاقه مند هستید که بازی های سه بعدی خود را از ابتدا بسازید، این کتاب را حتما بخوانید.

اگرچه زمان زیادی نیست، اما هر مفهومی به شیوه ای واضح و مختصر توضیح داده شده است که مطمئناً برای مدت طولانی در ذهن شما باقی خواهد ماند. مفاهیم توضیح داده شده در این کتاب را می توان در حجم های کاری غیر بازی مانند مهندسی و شبیه سازی های مجازی نیز به کار برد. اگر دانشجوی علوم کامپیوتر علاقه مند به کاربردهای سه بعدی و دانش عملی هستید، به طور کلی یک کتاب ریاضی عالی است. اگر این کتاب را دوست دارید، توصیه می کنم قسمت های دیگر آن را نیز ببینید.

دانلود کتاب Foundations of Game Engine Development

 

5 – The Fundamentals of C/ C++ Game Programming (Brian Beuken)

دانلود کتاب توسعه و طراحی بازی ویدیویی The Fundamentals of C/ C++ Game Programming (Brian Beuken) زبان اصلی انگلیسی psd

هر دو C و C++ به طور گسترده در توسعه بازی ها استفاده می شوند. اگر می خواهید درک خوبی از این دو زبان داشته باشید، این کتاب را به شدت توصیه می کنم. این به ویژه برای کدنویسان تازه کار یا علاقه مندانی که علاقه مند به توسعه بازی خود با استفاده از موتورهای رایگان مانند Unreal هستند، اما با کدنویسی خیلی راحت نیستند، خوب است.

با مثال هایی از روش ها و تکنیک های مورد استفاده در استودیوهای حرفه ای بازی، درک خوبی از C و C++ از دیدگاه توسعه بازی خواهید داشت. مهارت های حل مسئله شما با C/C++ تقویت می شود و حتی یاد خواهید گرفت که چگونه بازی ها را برای پلتفرم های سخت افزاری محدود یا ثابت مانند کنسول ها کدنویسی کنید.

این کتاب شما را در مفاهیم اصلی توسعه بازی راهنمایی می کند، پیچیدگی را افزایش می دهد و در عین حال نشان می دهد که اصول اولیه بدون توجه به ژانر / پلت فرم / فناوری هایی که استفاده می کنید مشابه باقی می مانند.

دانلود کتاب The Fundamentals of C/ C++ Game Programming

 

6- Development and Deployment of Multiplayer Online Games (‘No Bugs” Hare)

 

دانلود کتاب آموزش توسعه و طراحی بازی Development and Deployment of Multiplayer Online Games زبان اصلی pdf

توسعه یک بازی یک چیز است، اما چند نفره کردن آن به خودی خود یک چالش کاملا جدید است. منابع و کتاب‌های بسیار خوبی وجود دارد که می‌توانید در مورد موضوعاتی مانند توسعه موتور، رابط‌های برنامه‌نویسی گرافیکی، کدنویسی عمومی و غیره بخوانید. اما ادغام تمام اجزای چندنفره یک بازی در یک بسته واحد و ادغام آن با ساخت خود واقعاً کارساز است.

این کتاب ممکن است به شما کمک کند. این بخشی از یک سری نه کتاب است که به خلاصه کردن دانشی می پردازد که به طور فعال در صنعت بازی استفاده می شود و شناخته شده است، اما به ندرت به صورت کتاب منتشر می شود.

شما در مورد اسناد طراحی بازی، به ویژه مربوط به بازی های چند نفره، آشنا خواهید شد. و کتاب همچنین در مورد تقلب در بازی های چند نفره صحبت می کند، جنبه ای که تقریباً در عناوین تک نفره وجود ندارد. بحث در مورد تقلب منجر به معماری های معتبر سرور و بعداً اجرای ضد تقلب می شود. بزرگ‌ترین فصل این کتاب به جریان‌های ارتباطی چندنفره اختصاص دارد که در مورد مواردی مانند پیش‌بینی سمت مشتری، همگام‌سازی، تاخیر، جبران تاخیر و معایب آن و غیره بحث می‌کند.

دانلود کتاب Development and Deployment of Multiplayer Online Games

 

7 – Getting Started With Unity 2018 (Dr. Edward Lavieri)

دانلود کتاب آموزش توسعه و طراحی بازی Getting Started With Unity 2018 (Dr. Edward Lavieri) زبان اصلی pdf

یکی از محبوب ترین موتورهای بازی رایگان در بازار، Unity تمام ابزارهای مورد نیاز برای ایجاد یک بازی دو بعدی/سه بعدی را از ابتدا تا انتها ارائه می دهد. دکتر ادوارد لاویری خلاصه ای جامع از همه چیزهایی که یونیتی را بسیار عالی می کند و اینکه چگونه می توانید آن را در بازی های خود پیاده سازی کنید، در اختیار شما قرار می دهد.

این کار از طریق مثال‌ها و پروژه‌هایی انجام می‌شود که در حین خواندن کتاب روی آنها کار می‌کنید و از مفهومی به مفهوم دیگر پیشرفت می‌کنید. این موضوع به نحوه طراحی تجربیات VR در Unity، توسعه هوش مصنوعی و اسکریپت های سفارشی می پردازد. این کتاب همچنین در مورد تکنیک های انیمیشن، طراحی منوی بازی، نورپردازی، صدا، جلوه های ذرات و موارد دیگر صحبت می کند.

دانلود کتاب Getting Started With Unity 2018

 

8 – The Android Game Developer’s Handbook (Avisekhar Roy)

دانلود کتاب آموزش توسعه و طراحی بازی ویدیویی The Android Game Developer’s Handbook (Avisekhar Roy) زبان اصلی pdf

یک راه حل همه کاره برای توسعه دهندگان متوسط ​​که به دنبال جدی شدن در ساخت و طراحی بازی اندروید هستند. راهنمای توسعه‌دهنده بازی اندروید نکات و ترفندهای بسیار مفیدی را برای ایجاد یک بازی موفق در عرض چند ماه به شما ارائه می‌دهد. نه تنها در مورد توسعه بازی اصلی صحبت می کند، بلکه در مورد کسب درآمد و اینکه چگونه می توانید عملکرد بازی خود را پس از پخش زنده در فروشگاه پیگیری کنید، صحبت می کند.

برای استفاده بیشتر از این کتاب، درک قبلی از توسعه بازی اندروید با زبان هایی مانند Java/C++ لازم است. Avisekhar Roy در مورد سیستم عامل اندروید و محدودیت ها/ ضعف های آن، نحوه عملکرد معماری داخلی و اشتباهات رایج حتی توسط توسعه دهندگان باتجربه صحبت می کند. همچنین در مورد بهترین موتورهای بازی چند پلتفرمی برای کار و انتقال بازی ها به پلتفرم های مختلف خواهید آموخت. بهینه سازی حافظه و عملکرد نیز پوشش داده شده است، علاوه بر تکنیک های کسب درآمد از بازی و چشم انداز آینده اندروید در توسعه بازی.

دانلود کتاب The Android Game Developer’s Handbook

 

 

9 – The Game Narrative Toolbox (Tobias Heussner)

 

دانلود کتاب آموزش توسعه و طراحی بازی ویدیویی The Game Narrative Toolbox (Tobias Heussner) زبان اصلی انگلیسی pdf

تا به حال فکر کرده اید که برای ایجاد یک داستان واقعاً جذاب برای بازی خود چه چیزی لازم است؟ چگونه یک شخصیت خوب بنویسیم که بازیکنان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند؟ شما همچنین باید یک هدف واضح را برای بازیکن طراحی کنید تا متوجه شود که ژانر بازی چگونه بر نوع داستانی که می توانید داشته باشید تأثیر می گذارد.

این مسائل و خیلی چیزهای دیگر در The Game Narrative، کتابی راهنما که توسط 4 نویسنده با تجربه بازی با چندین سال تجربه نویسندگی در استودیوهای مختلف بازی ساخته شده است، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

جعبه ابزار روایت بازی نشان می‌دهد که چگونه می‌توان تجربه‌ای مبتنی بر داستان بازیکن محور و گفت‌وگوی قانع‌کننده ایجاد کرد. همچنین روند تغییر از نثر یا نمایشنامه نویسی به نوشتار تعاملی را نشان می دهد. هر فصل حاوی مثال‌ها و سؤالاتی است که به شما کمک می‌کند مستندات و گفتگوی خود را برای پروژه‌های مستقل بنویسید.

دانلود کتاب The Game Narrative Toolbox 

 

10 – Game Audio Implementation(Richard Stevens)

دانلود کتاب آموزش توسعه و طراحی بازی Game Audio Implementation(Richard Stevens) زبان اصلی pdf

منابع زیادی در زمینه کدنویسی، توسعه موتور بازی سازی، هوش مصنوعی و مواردی از این دست وجود دارد. اما به ندرت راهنمای مدون در مورد نحوه ساخت صدای بازی پیدا می کنید. این کتاب دقیقاً همین است، رویکرد جالبی برای آموزش طراحی بازی به شما دارد که چگونه صدا و موسیقی خود را برای یک بازی بسازید. و همه این کارها را در Unreal، یکی از محبوب ترین موتورهای بازی تجاری موجود در بازار، انجام می دهد.

شما با مفاهیم اولیه شروع می کنید و به تدریج راه خود را به سمت سیستم های پیچیده تر پیش می برید. این کتاب دارای یک وب سایت همراه است که از آن می توانید 12 بازی نمایشی را دانلود کنید که به شما امکان می دهد مهارت های SFX خود را تمرین کنید. همچنین تمام ویژگی‌ها و پیچیدگی‌های توسعه صدا در Unreal، نحوه عملکرد موتور صوتی آن و غیره را به شما می‌آموزد.

دانلود کتاب Game Audio Implementation

 

11 – Introducing JavaScript Game Development (Graeme Stuart)

 

دانلود کتاب آموزش توسعه و طراحی بازی Introducing JavaScript Game Development (Graeme Stuart) زبان اصلی pdf

من می دانم که در میان شما عده ای هستند که بازی کلاسیک آتاری در سال 1979 “سیارک ها” را بازی کردند، یک بازی تیراندازی دوبعدی با مضمون فضایی. در این کتاب، نحوه ایجاد یک بازی مشابه با استفاده از ابزارهایی مانند جاوا اسکریپت، HTML5 و CSS را یاد خواهید گرفت.

بسیاری از محتوای این کتاب از ماژول های دوره کارشناسی الهام گرفته شده است تا اصول جاوا اسکریپت را به شیوه ای سرگرم کننده و جذاب معرفی کند. شما یاد خواهید گرفت که چگونه با HTML5 و بوم های نقاشی کار کنید، مسیرها را درک کنید، سفینه های فضایی و سیارک های خود را برای پروژه بازی الهام گرفته از سیارک ها ترسیم کنید. سپس به سراغ انیمیشن می روید و در نهایت همه آن ها را کنار هم می گذارید تا یک بازی کامل به دست آورید.

چیزی که این کتاب را منحصر به فرد می کند این است که چگونه مفاهیم اساسی را به شیوه ای سرگرم کننده به شما می آموزد و در عین حال با استفاده از مثال های عملی بر روی آنها مطالب پیشرفته تر می آموزد.

دانلود کتاب Introducing JavaScript Game Development 

 

12 – Introduction to Game Development Using Processing (James R. Parker)

 

دانلود کتاب آموزش توسعه و طراحی بازی Introduction to Game Development Using Processing (James R. Parker) زبان اصلی pdf

این کتاب یک تفکیک کامل از نحوه عملکرد توسعه بازی، از تصور تا محصول نهایی را ارائه می دهد. شما می توانید در مورد گرافیک، صدا، هوش مصنوعی، فیزیک، موسیقی، طراحی رابط کاربری، روایت، چند نفره و هر چیز دیگری که برای ساخت یک بازی استفاده می شود، بیاموزید.

این کتاب شما را در توسعه و طراحی بازی های واقعی برای خودتان و همچنین ساخت موتور بازی سازی راهنمایی می کند. در این کتاب، با پردازش آشنا خواهید شد. این یک زبان گرافیکی است که عملکرد اولیه مورد نیاز برای ساخت و اجرای بازی ها را فراهم می کند و در چندین پلتفرم پشتیبانی می شود.

دانلود کتاب Introduction to Game Development Using Processing

 

13 – Game Engine Architecture, Second Edition

 

دانلود کتاب آموزش توسعه و طراحی بازی ویدیویی Game Engine Architecture زبان اصلی انگلیسی pdf

اکنون می توانید تمام جزئیات معماری موتور بازی سازی مورد نیاز خود را در یک مکان دریافت کنید. برای افرادی که تلاش می کنند به توسعه و طراحی بازی بپردازند.

این کتاب توسعه بازی بر روی معماری نسل هشتم کنسول های بازی ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 تمرکز دارد. این تنها یک کتاب برای توسعه بازی برای مبتدیان نیست. برای درک مفاهیم باید با ++C تجربه کافی را داشته باشید.

این کتاب به شما همه چیز را در مورد موتورهای بازی مختلف و تفاوت های بین آنها می گوید. در مورد ریاضیات سه بعدی برای بازی ها، ابزارهای پروفایل، نشت حافظه، تشخیص خرابی، سیستم های پشتیبانی موتور، سیستم های انیمیشن، دینامیک بدنه برخورد و سخت، سیستم های بازی، گرافیک، حرکت و صدا و غیره صحبت می کند.

دانلود کتاب Game Engine Architecture

 

14 – Game Coding Complete

 

دانلود کتاب آموزش توسعه و طراحی بازی Game Coding Complete زبان اصلی pdf

این یک راهنمای عملی کامل است که می تواند به شما کمک کند بازی های باکیفیت خود را به صورت تجاری طراحی و راه اندازی کنید. نویسندگان مایک مک شافری و دیوید گراهام هر دو برنامه نویسان کهنه کار بازی هستند. مایک تجربه زیادی با بزرگترین ناشران و همچنین استارت آپ ها دارد. او با بازی های سنتی و غیر سنتی درگیر این مسائل بوده است.

مجموعه او شامل بازی‌هایی مانند «Ultima» تا «Blackjack»، بازی‌های آنلاین و آفلاین، چند نفره است. دیوید رز گراهام از مدت ها قبل روی برنامه نویسی بازی کار می کرد. درست از توسعه مینی‌بازی‌ها و برنامه‌نویسی برای Barbie Diaries گرفته تا بازی‌های Playstation 3 و Game boys DS. او روی بازی Diner Dash: Grillin Green برای iPad و Wedding Dash برای iPhone 4 کار کرده است.

دانلود کتاب Game Coding Complete

 

15 – Android NDK Game Development Cookbook

دانلود کتاب آموزش توسعه و طراحی بازی ویدیویی Android NDK Game Development Cookbook زبان اصلی pdf

سرگئی کوساروفسکی و ویکتور لاتیپوف هر دو مهندس نرم افزار هستند. سرگی بیش از 10 سال تجربه در توسعه نرم افزار و بیش از 4 سال تجربه با Android NDK دارد. ویکتور 20 سال است که از طراحی و توسعه بازی و نرم افزار لذت می برد. او تجربه ای در زمینه توسعه کامپایلر، روباتیک، درایورهای دستگاه، محاسبات با کارایی بالا و علاقه شخصی به گرافیک سه بعدی و فناوری موبایل دارد.

کتاب Android NDK Game Development Cookbook دارای 70 دستور العمل است که به شما در ساخت بازی های موبایل کمک می کند. توسعه دهندگان ++C می توانند با کمک این کتاب دنیای توسعه بازی های اندروید را کشف کنند و از قدرت کتابخانه های موجود C++ استفاده کنند.

اما دانش اولیه C یا C++ با مفاهیم دستکاری اشاره گر، چند رشته ای و برنامه نویسی شی گرا مورد نیاز است. این کتاب دستور ساخت بازی با اندروید NDK و ترفندها و نکات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهد.

شما می آموزید که کتابخانه های محبوب ++C را به اندروید منتقل کنید، صدا را با OpenAL پخش کنید، کد چند رشته ای قابل حمل بنویسید، اشکال زدایی برنامه های تلفن همراه، پیاده سازی تشخیص حرکت، رندر متن با FreeType، استخراج منابع از بایگانی های APK و موارد دیگر را یاد بگیرید.

دانلود کتاب Android NDK Game Development Cookbook

 

16 – GPU Pro 6: Advanced Rendering Techniques

 

دانلود کتاب آموزش توسعه و طراحی بازی GPU Pro 6: Advanced Rendering Techniques زبان اصلی pdf

این کتاب به بررسی آخرین تحولات در زمینه به سرعت در حال تکامل رندر زمان واقعی می پردازد. چالش‌های خاصی را پوشش می‌دهد که در ایجاد بازی‌ها نقش دارند. دارای نکات و تکنیک‌های پیشرفته با کیفیت بالا برای ارائه در زمان واقعی جلوه‌های ویژه و داده‌های تجسم بر روی رایانه‌های شخصی، کنسول‌های ویدیویی و دستگاه‌های تلفن همراه برای برنامه‌نویسان مبتدی، حرفه ای و با تجربه گرافیک است.

دارای ورودی های بیش از 45 متخصص برای پوشش تحولات رخ داده و در حال وقوع در زمینه برنامه نویسی گرافیکی در بازی ها و فیلم ها است. تکنیک‌های رندر پیشرفته که در زمان‌های اجرا مانند DirectX یا OpenGL اجرا می‌شوند نیز پوشش داده شده‌اند.

این کتاب موضوعاتی مانند طراحی موتور سه بعدی، افکت ها در فضای تصویر، سایه ها، برنامه نویسی دستگاه های دستی، ابزارهای مرتبط با گرافیک و موارد دیگر را پوشش می دهد. یک بخش اختصاصی وجود دارد که برنامه‌نویسی GPU با هدف کلی را پوشش می‌دهد که DirectCompute، CUDA و OpenCL، ردیابی پرتو هیبریدی، سیستم ذرات فقط GPU و غیره را پوشش می‌دهد.

GPU PRO 6 ایده‌ها، نکات و رویه‌های زیادی دارد که می‌تواند چالش‌هایی را که برنامه‌نویسان گرافیکی روزانه با آن مواجه هستند را کاهش دهد. بهترین بخش، نمونه هایی است که با کد منبع قابل دانلود در کتاب و همچنین در صفحه وب CRC Press کتاب ارائه شده است.

دانلود کتاب GPU Pro 6: Advanced Rendering Techniques

 

17 – Essential Mathematics for Games and Interactive Applications

دانلود کتاب آموزش توسعه و طراحی بازی Essential Mathematics for Games and Interactive Applications زبان اصلی pdf

این کتاب یک تجدید کننده خوب برای مفاهیم ریاضی است.هدف این کتاب نشان دادن اهمیت ریاضیات برای برنامه نویسی سه بعدی و طراحی بازی است. به شما می آموزد که با کمک ریاضیات صحنه ها را به درستی متحرک سازی، شبیه سازی و رندر کنید.

این کتاب با تمرکز بر نمایش عددی، جبر خطی و دستکاری‌های ماتریس آغاز می‌شود و سپس به موضوعاتی مانند فیلتر بافت، درون یابی، انیمیشن، تصادفی بودن و فیزیک بازی‌های اساسی می‌پردازد. کتابی بسیار مفید برای توسعه دهندگانی که در برنامه نویسی سه بعدی تازه کار هستند.

شما می توانید یاد بگیرید که چگونه می توانید ظاهر بازی را با برنامه نویسی مبتنی بر ریاضیات تغییر دهید. می توانید از منابع ارائه شده توسط یک وب سایت تکمیلی استفاده کنید. این شامل کتابخانه های پشتیبانی و نمایش های تعاملی است که مفاهیم را نشان می دهد. این وب سایت همچنین دارای اسلایدها و یادداشت هایی از آموزش های GDC است.

دانلود کتاب Essential Mathematics for Games and Interactive Applications

 

18 – Real-Time Rendering

دانلود کتاب آموزش توسعه و طراحی بازی Real-Time Rendering زبان اصلی pdf

 

نسخه سوم Rendering Real-Time هسته سختی است برای تازه کارها نیست. بر روی تکنیک‌های جدیدی تمرکز می‌کند که می‌تواند به شما در تولید تصاویر سه بعدی و طراحی یک بازی خوب در کسری از ثانیه کمک کند. شما باید در مورد سایه زن های قابل برنامه ریزی و الگوریتم های جدیدی که توسعه یافته و تکامل یافته اند بدانید.

این کتاب روش‌های فعلی رندرهای بلادرنگ مورد استفاده توسط بازی‌ها و برنامه‌ها را مورد بحث قرار می‌دهد. موضوعات موجود عبارتند از Direct X، OpenGL، رندر گرافیکی، بافت، سایه پیشرفته، نورپردازی منطقه و محیط، روشنایی جهانی، رندرهای غیرواقعی، الگوریتم های شتاب، تشخیص برخورد و موارد دیگر.

این کتاب یک چارچوب دقیق برای گرافیک های کامپیوتری تعاملی فراهم می کند. کتابی بسیار کاربردی در توسعه و طراحی بازی است. حتما به آن نگاهی بیندازید.

دانلود کتاب Real-Time Rendering

19 – Game design workshop

دانلود کتاب برنامه نویسی توسعه و طراحی بازی Game Design Workshop زبان اصلی pdf

کتاب Game design workshop به شما کمک می کند تا با استفاده از یک رویکرد غیر فنی در طراحی بازی، بازی های دیجیتالی را که دوست دارید انجام دهید، ایجاد کنید. این کتاب مهارت ها و ابزارهای لازم برای ایجاد یک بازی جذاب را در اختیار شما قرار می دهد.

راهنمایی روشن و قابل دسترس در مورد سیستم های رسمی و نمایشی طراحی بازی ارائه می دهد. این کتاب شامل نمونه‌هایی از بازی‌های محبوب، تصاویر تکنیک‌های طراحی و تمرین‌های دقیق است تا به شما در درک نحوه عملکرد سیستم‌های بازی کمک کند.

دانلود کتاب Game design workshop

 

20 – Level Up! The Guide to Great Video Game Design

 

دانلود کتاب برنامه نویسی طراحی و توسعه بازی 20 - Level Up! The Guide to Great Video Game Design زبان اصلی pdf

به شما کمک می کند تا بازی های ویدئویی پیشرفته را طراحی و بسازید. شاید یکی از بهترین انتخاب های این لیست برای داشتن اولین کتاب طراحی بازی باشد. پس از مطالعه کتاب، شما قادر خواهید بود: طراحی بازی خود را از جرقه الهام گرفته تا تولید توسعه دهید.

درک کنید که چرا یک داستان برای گیم پلی مهم است.

بیاموزید که چگونه هیجان‌انگیزترین سطوح، دقیق‌ترین کنترل‌ها و خشن‌ترین دشمنان را طراحی کنید که بازیکنان شما را به چالش می‌کشند.

در مورد سه Cs: کاراکتر، دوربین، کنترل‌ها و نحوه بهترین استفاده از هر یک از آنها برای ایجاد یک تجربه بازی عالی بیاموزید.

ساخت بازی برای سیستم های موبایل و کنسول. این شامل قوانین دقیق برای کنترل های لمسی و حرکتی است.

بازی خود را از طراحی به بالا کسب درآمد کنید. با کمک نمونه های جدید، اسناد طراحی موثر و حرفه ای بنویسید.

این کتاب بسیاری از هنرهای کارتونی جذاب را ارائه می دهد که به ارائه موضوعات به شیوه ای قابل دسترس و آموزنده کمک می کند. فصل‌های کتاب سطوح نامیده می‌شوند و همانطور که در کتاب پیشرفت می‌کنید، مانند یک بازی، سطح خود را بالا می‌برید. کتاب فنی نیست و نمونه کدی وجود ندارد. این کتاب یک رویکرد کلی دارد و شما باید راه حل ها را برای نیازهای خاص خود سفارشی کنید.

اگر کتاب طراحی بازی می‌خواهید که زبان نظری طولانی را با تصاویر لذت‌بخش مبادله کند، این کتاب برای شما مناسب است!

دانلود کتاب Level Up! The Guide to Great Video Game Design

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *