معرفی کتاب, موفقیت

10 کتاب برای افزایش بهره وری و کارایی

۱۰ کتاب برتر برای افزایش بهره وری و کارایی شما

این لیست شامل 10 کتاب مطرح، کاربردی و پر بازدید برای افزایش بهره وری و کارایی است. خوانندگان با مهارت های آزموده شده و واقعی از بهترین و مشهورترین نویسندگان، یادگیری را شروع می کنند. با استفاده از شیوه ها و نکات کلیدی این کتاب ها قوانین را در زندگی خود سر لوحه قرار دهید و با آزمون و خطا مناسبترین شیوه را انتخاب کنید.

 

1. When: The Scientific Secrets of Perfect Timing

By Daniel H. Pink

 

دانلود کتاب کی When

۱. کی

ما زندگی خود را بر اساس زمانی که برای خود تعیین می کنیم می گذرانیم: چه زمانی به مدرسه برویم، به سر کار برویم، با ماشین به خانه بریم، غذا درست کنیم، بچه ها را برای خواب آماده کنیم. در کتاب When، نویسنده دانیل پینک، علم زمان‌بندی را مورد بحث قرار می‌دهد، از جمله تأثیر آن بر خلق و خو و بهره‌وری و کارایی، اهمیت استراحت‌ها و تغییرات رفتاری است.

برای بسیاری از ما، تصمیم گیری در مورد زمان شروع یا سازماندهی روزمان بر اساس شرایط یا راحتی است. اما در کتاب کی یاد می گیریم چگونه با درک الگوهایی که به یک برنامه ایده آل کمک می کنند در زندگی، در کار وخانه موفق شویم. این کتاب نگاهی عمیق به زمان‌بندی بهره‌وری ما دارد و تحقیقاتی را در اختیارمان قرار می‌دهد تا آن را به نفع خودمان انجام دهیم.

دانلود کتاب کی

 

 

2. Free to Focus: A Total Productivity System to Achieve More by Doing Less

By Michael Hyatt

کتاب ذهن متمرکز free to focus

۲. ذهن متمرکز

بهره‌وری می‌تواند برای هر کسی یک چالش باشد و با حواس‌پرتی‌هایی که دائماً زندگی ما ایجاد می شود. در Free to Focus، سیستم سه مرحله‌ای و نه قسمتی Michael Hyatt راهی برای حذف موارد غیرضروری از لیست وظایف شما ارائه می‌دهد تا به تمرکز بیشتری برسید.

مراحل کلی روش او توقف، قطع و عمل است. دستورالعمل هایی را برای ارزیابی و درک اینکه چگونه و چرا کار می کنید، حذف وظایف غیر ضروری و کارهایی که می توان به دیگران واگذار کرد، و ایجاد سیستم های کارآمدتر برای تکمیل کار در آینده ارائه می دهد. با حذف عوامل حواس‌پرتی و ساده‌سازی فرآیند کار، می‌توان بهره‌وری را افزایش داد. و با کاهش وظایف غیر ضروری، زمان لذت بردن از زندگی خارج از کار نیز افزایش می یابد.

دانلود کتاب ذهن متمرکز

 

 

3. Four Thousand Weeks: Time Management for Mortals

By Oliver Burkeman

 

دانلود کتاب چهار هزار هفته Four Thousand Weeks

۳. چهار هزار هفته

مدیریت زمان به خودی خود یک مهارت است. و بسیاری از ما سعی می کنیم زمان خود را با انجام کار بیشتر در هر روز مدیریت کنیم، که جای تعجب نیست که همیشه سودمند نیست. در عوض، الیور برکمن، نویسنده کتاب چهار هزار هفته، پیشنهاد می‌کند به جای انجام هرچه بیشتر، بر آنچه می‌خواهیم تمرکز کنیم.

او سعی نمی‌کند خوانندگان را به روش‌های جدید برای کارایی متقاعد کند. برای مثال، ترکیب نکات بهره‌وری کارآفرین مورد علاقه‌تان به شما کمک می‌کند کارهای بیشتری انجام دهید. تلاش برای کار سریعتر و مصلحت‌آمیز اغلب فقط به کار بیشتر می انجامد. در عوض، بورکمن از خوانندگانش می‌خواهد که از سبک زندگی کنونی خود آگاهی بیشتری داشته باشند و آنها را تشویق می‌کند تا بر زندگی واقعی تنها زندگی خود تمرکز کنند.

دانلود کتاب چهار هزار هفته

 

 

4. The Myth of Multitasking: How “Doing It All” Gets Nothing Done (2nd Edition)

By Dave Crenshaw

 

دانلود کتاب افسانه چند وظیفگی The Myth of Multitasking pdf

۴. افسانه چند وظیفگی

چندوظیفگی اغلب به عنوان راهی برای افزایش بهره وری معرفی شده است. از این گذشته، به شما امکان می دهد کارهای بیشتری را در زمان کمتری انجام دهید. با این حال، نویسنده Dave Crenshaw استدلال می کند که در ویرایش دوم اسطوره چند وظیفگی چنین نیست. درعوض، چندوظیفگی با دادن تمرکز بیش از حد به ما در یک زمان، مانع بهره وری و کارایی می شود. انجام همزمان انبوهی از کارها توجه ما را از یکی می گیرد و آن را به تعداد زیادی پراکنده می کند، که کیفیت را در سراسر صفحه کاهش می دهد.

این ویرایش دوم تحقیقات به روز شده ای را در مورد مضرات چندوظیفگی و همچنین مراحل شروع تمرکز روی یک کار واحد به طور همزمان ارائه می دهد. ممکن است کندتر به نظر برسد، اما در نهایت، کیفیت و بهره‌وری غالب خواهد شد.

دانلود کتاب افسانه چند وظیفگی

 

 

5. I Didn’t Do the Thing Today: Letting Go of Productivity Guilt

By Madeleine Dore

 

دانلود کتاب من این کار را امرزوز انجام ندادم I Didn't Do the Thing Today pdf

۵. من این کار را امروز انجام ندادم

بهره وری و کارایی : هدف نهایی فرهنگ شلوغی امروز است. در این جامعه، موفقیت ما در کار اغلب به این بستگی دارد که چقدر در کمترین زمان انجام پذیرد. نویسنده مادلین دور در کتاب «امروز کار را انجام ندادم» استدلال می‌کند که بهره‌وری هدفی است که تنها به تسریع فرسودگی شغلی و افزایش اضطراب ما کمک می‌کند.

فشار برای انجام کارهای بیشتر، هم در محل کار و هم در خانه، یک سبک زندگی طولانی مدت نیست. Dore خوانندگان را تشویق می کند که از ذهنیت فراتر از محدودیت های خود و رعایت مداوم استانداردهای دیگران به سمت کنجکاوی و تعادل دور شوند. شاید کاهش سرعت به موفقیت بی حد و حصر منجر نشود، اما ممکن است به شما کمک کند زندگی ای را بسازید که از آن لذت ببرید.

دانلود کتاب من این کار را امروز انجام ندادم

 

 

6. Mind Management, Not Time Management: Productivity When Creativity Matters (Getting Art Done)

By David Kadavy

 

دانلود کتاب مدیریت ذهن نه مدیریت زمان Mind Management, Not Time Management pdf

۶. مدیریت ذهن، نه مدیریت زمان

زمانی که کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، مدیریت زمان می تواند مشکل ساز باشد و همیشه راهنماهای بهره وری یا پیشنهادات روتین روزانه باعث کاهش آن نمی شود. دیوید کاداوی در کتاب مدیریت ذهن، نه مدیریت زمان، راه حل متفاوتی ارائه می دهد. به جای تمرکز بر مدیریت زمان، کاداوی توصیه می کند ذهن خود را مدیریت کنید.

او دوره‌هایی از روز را که در آن بیشترین بازدهی را داریم شناسایی می‌کند، حالات ذهنی مختلف را توصیف می‌کند و تلاش خود برای بهره‌وری را در تلاش برای ارائه گزینه‌ای جایگزین برای مشکلات بهره‌وری بررسی می‌کند. نتیجه یک دیدگاه جدید و خلاقانه در مورد چگونگی دستیابی به بهره وری و کارایی بدون تمرکز بر فشرده کردن کار بیشتر در کمترین زمان ممکن است.

دانلود کتاب مدیریت ذهن، نه مدیریت زمان

 

 

7. Atomic Habits: An Easy & Proven Way to Build Good Habits & Break Bad Ones

By James Clear

 

دانلود کتاب عادت های اتمی Atomic Habits pdf زبان اصلی

۷. عادت های اتمی

عادات اتمی نوشته جیمز کلیر ممکن است بر بهره وری و کارایی تمرکز نداشته باشد، اما مطمئناً در توانایی خود برای کمک به ایجاد آن مفید است. در بحث عادات و چگونگی موضوعات بهتری را برای خودمان تنظیم کنیم، موضوعات کلیر از تغییر عادات گرفته تا یافتن انگیزه و نیاز به حمایت را شامل می شود.

“چهار قانون تغییر رفتار” او راهنمایی برای خوانندگان فراهم می کند تا اطمینان حاصل کنند که عادات جدید آنها نه تنها برای آنها مفید است، بلکه در واقع ماندگار است. در حالی که بحث در مورد عادات ممکن است جدید نباشد، کلیر با ارائه نمونه هایی از مفاهیم خود، تشویق فراوان به خوانندگانش، و پیشنهادهای بی شماری در مورد چگونگی پیگیری، در نوع خود بی همتاست.

دانلود کتاب عادت های اتمی

 

 

8. Digital Minimalism: Choosing a Focused Life in a Noisy World

By Cal Newport

 

دانلود کتاب Digital Minimalism مینیمالیسم دیجیتال زبان اصلی pdf

۸. مینیمالیسم دیجیتال

در عصر دیجیتالی امروز تقریبا نیروی ثابتی برای حواس‌پرتی ما و از دست دادن زمان یا به حاشیه رانده شدن اهدافمان آسان است. کتاب مینیمالیسم دیجیتال کال نیوپورت پیشنهاد سبک زندگی جدیدی را ارائه می‌کند: تمرکز بر کنترل استفاده از دیجیتال و مشارکت بیشتر از طریق کار فیزیکی و نه دیجیتالی.

سه اصل او، «به هم ریختگی پرهزینه است»، «بهینه‌سازی مهم است» و «عمدی رضایت‌بخش است» به خوانندگان کمک می‌کند تا قبل از اینکه تاثیر این اعمال بر زندگی مان عمیق‌تر شود با بازپس‌گیری زمان از دست رفته، مینیمالیسم دیجیتال را درک کنیم. در حالی که استدلال او برای همه قابل اجرا نیست این یک ابزار مفید برای کاهش اعتیاد به فناوری، افزایش بهره وری و کارایی، کاهش حواس‌پرتی و به دست آوردن زمان بیشتر در هر روز است.

دانلود کتاب مینمالیسم دیجیتال

 

 

9. Tiny Habits: The Small Changes That Change Everything

By BJ Fogg

 

دانلود کتاب ربان اصلی عادات ریز تغییراتی که همه چیز را تغییر می دهند pdf

۹. عادات ریز

هر تغییری کوهی نیست که باید از آن بالا رفت. گاهی اوقات، فقط باید روی چند تپه کوچک تمرکز کنید. بی جی فاگ، بنیانگذار آزمایشگاه طراحی رفتار در دانشگاه استنفورد، بیش از 20 سال را صرف تحقیق در مورد رفتار انسان کرده است. فاگ با به اشتراک گذاشتن بینش‌های خود و خواندن «مدل رفتار مه‌آلود» خود، در «عادت‌های کوچک» استدلال می‌کند که بهترین راه برای اعمال تغییر در زندگی‌مان شروع از کوچکترین هاست.

تمرکز بر ایجاد تغییرات بزرگ به این معنی است که تثبیت رفتار به عنوان یک عادت دشوار می شود. بنابراین، در حالی که شروع کارهای کوچک ممکن است طولانی‌تر طول بکشد، به این معنی است که گام‌های اولیه برای ایجاد رفتار بسیار راحت‌تر در روال‌های روزمره ما قرار می‌گیرند.

دانلود کتاب عادات ریز

 

 

10. The 7 Habits Of Highly Effective People: Revised and Updated: 30th Anniversary Edition

By Stephen Covey

 

دانلود کتاب زبان اصلی هفت عادت مردمان موثر The 7 Habits Of Highly Effective People pdf

۱۰. ۷ عادت مردمان موثر

نسخه اصلاح شده و به روز شده کتاب پرفروش استیون کاوی در بحث تغییرات شخصی، موفقیت و بهره وری بسیار ارزشمند است. 7 عادت افراد بسیار موثر برای اولین بار در سال 1989 منتشر شد. قبل از اینکه با دیگران کار کنید و بر آنها تأثیر بگذارید.

تغییر هرگز سریع نیست، و هفت عادتی که این کتاب از خوانندگانش می‌خواهد آن‌ها را در خود پرورش دهند، هم سریع نیست اما نتایج، ارزش انتظار را دارند.

دانلود کتاب ۷ عادت مردمان موثر

 

 

success.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *