زبان انگلیسی

5 دلیلی که زبان انگلیسی بین المللی شد

5 دلیلی که زبان انگلیسی بین المللی شد

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا انگلیسی زبان بین المللی شده است و چه اتفاقی برای آن افتاده ؟  حدس زده اید که شروع آن تجارت انگلیس در ابعاد جهانی است؟ چرا تمام کتاب های زبان اصلی مرجه می باشند؟  و چرا همه آن را پذیرفته اند یا آیا قابل تغییر است؟ دوستان عزیز با سایت e-bookfa  همراه باشید.

1) امپراتوری انگلیس(The British Empire)

مهمترین دلیل فرمانروایی انگلیس بود. تجارت انگلیسی ها با دیگر نقاط جهان و استعمار و استقرارشان در بیشتر کشورها شروع گسترش طبیعی این زبان بود. و البته با شروع آموزش و تحصیل عمومی، انگلیسی زبان آموزشی همه مناطق شد.

تجارت انگلیسی

2) ایالات متحده پس از جنگ ( Post-war USA)

پس از جنگ جهانی اول و دوم دقیقاً مانند انگلیس در قرن گذشته مشاغل آمریکایی و همچنین تجارت آنها با سایر کشورها رونق یافت. فرهنگ آمریکایی با موسیقی و فیلم های این کشور انتقال داده می شد.

e-bookfa.ir

3) عامل خونسردی (The coolness factor)

استفاده سراسر جهان از این زبان بین المللی، سبک زندگی یا فرهنگ های خاص آمریکایی، حتی استفاده از سرگرمی های انگلیسی و آمریکایی مصادیق آن است. با گسترش فیلم های آمریکایی با بودجه های سنگین و موفقیت آنها در فیلم های کلاسیک مورد علاقه همگان قرار گرفت. و دیگر عامل تمایل گروه های موسیقی به انتشار آلبوم هایی با زبان انگلیسی بود. و همچنین رونق ورزش های آمریکایی و انگلیسی مثل فوتبال و بسکتبال و لیگ های حرفه ای که آنها شکل دادند.

کتاب های زبان اصلی

4) فن آوری یا تکنولوژی (Technology)

با تبدیل ایالات متحده به غول تجاری، اینترنت در این کشور اختراع شد. و البته این فن خیلی مهلک بود چرا که تمامی واژنامه های رایانه ای و فناوری رایانه ای و صفحه کلید های انگلیسی و سخت افزارهای قدرتمند عامل مهمی بود. صد البته علم و دانش به زبان انگلیسی منتقل شد و بهترین دانشگاه های جهان، دانشگاه های انگلیسی و آمریکایی بودند و شدند. بهترین کتابهای مرجع، کتاب های زبان اصلی شدند. و متعاقبا تمامی تحقیقات علمی به زبان انگلیسی نشر داده می شود. با توجه به اینکه امروزه علم و فناوری در زندگی ما چنین نقشی بزرگ ایفا می کند برای ماندن بسیار ثابت قدم است.

e-bookfa.ir

5) اثر گلوله برفی (The snowball effect)

حالا چیز دشواری به وجود آمده !!! آن هم تغییر این زبان بین المللی است !!! دستیابی به شغل خوب در بازار جهانی نیازمند صحبت کردن به زبان انگلیسی است.

e-bookfa.ir